Bitcoin Futures Interest Soars as Bond Yields Fall to Record Lows: Branża Wykonanie

Omkar Godbole
Bitcoin Futures Interest Soars as Bond Yields Fall to Record Lows: Branża Wykonanie
Kontrakty terminowe Bitcoin cieszą się rekordowym zainteresowaniem w miarę jak możliwości inwestycyjne na tradycyjnych rynkach wysychają, powiedział współzałożyciel instytucjonalnego dostawcy funduszy.

Otwarte oprocentowanie, czyli otwarte pozycje, w kontraktach terminowych notowanych na głównych giełdach osiągnęły w sobotę nowy rekord życiowy w wysokości 5,6 mld dolarów, przewyższając poprzedni rekord 5,36 mld dolarów w lutym, według źródła danych Skew.
W poniedziałek suma otwartych pozycji wyniosła 5 mld dolarów, co oznacza wzrost o 66% w porównaniu z lipcowym rekordem wynoszącym 3 mld dolarów.

Otwarte zainteresowanie kontraktami terminowymi na giełdzie Chicago Mercantile Exchange (CME), będącej synonimem inwestorów instytucjonalnych, wzrosło do rekordowego poziomu 828 mln dolarów w poniedziałek.
Otwarte zainteresowanie CME wzrosło o 127% w ciągu ostatnich 2,5 tygodnia wraz z szybkim wzrostem Bitcoin’a z 9,100 dolarów do 11,100 dolarów.

„Wzrost otwartego oprocentowania oznacza akumulację długich pozycji przez inwestorów instytucjonalnych“, powiedział Matthew Dibb, współzałożyciel i dyrektor operacyjny Stack, instytucjonalnego dostawcy urządzeń do śledzenia kryptokursy i funduszy indeksowych.

CME otwarty interes

Źródło: Pochylenie
Dibb powiedział, że wzrost otwartego zainteresowania instrumentami pochodnymi opartymi na kredytach kryptograficznych sugeruje, że inwestorzy poszukują alfa – najlepszych zysków – na alternatywnych rynkach, ponieważ akcje wyglądają na wykupione, a zyski z obligacji przesuwają się w kierunku terytorium negatywnym.
Dziesięcioletnia obligacja skarbowa USA oferuje w prasie stopę zwrotu na poziomie 0,54%, a realny lub skorygowany o inflację bon na rekordowo niskim poziomie -1%.
Podobne obligacje w Niemczech, Japonii i Szwajcarii oferują ujemną stopę zwrotu, według danych TradingView.
Jako potencjalne makro zabezpieczenie, Dibb spodziewa się, że Bitcoin wejdzie w wieloletni trend wzrostowy w miarę pogarszania się sytuacji gospodarczej na świecie i inwestorzy staną się pewni, że wartość z tradycyjnych rynków zostanie przeniesiona do cyfrowej przestrzeni aktywów.
Cena Bitcoin’a pozostaje w dużej mierze niezmieniona i wynosi 11.290 dolarów; tendencja techniczna pozostaje bycza, a ceny utrzymują się znacznie powyżej linii wsparcia i wynoszą 10.500 dolarów, czyli są wysokie w lutym.

Comments are closed.